BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çınar Ortaokulu Judoda Kök Saldı

MEB. Ortaokullar Türkiye Şampiyonası 18-20 Mart 2015 tarihleri arasında Aydın’da yapıldı. Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına toplamda 384 sporcu katıldı.
Çınar Ortaokulu Judoda Kök Saldı

Şampiyonaya Çınar Ortaokulu adına erkeklerde 38 kg. da Muhammed OKUR, kızlarda 52.kg.da Aslınur SARI müsabakalara katıldılar. Müsabakaların ilk günü mindere çıkan Muhammed OKUR günün sonunda Türkiye 3. oldu.

Müsabakaların 2. Gününde mindere çıkan , geçen yıl da Gemlik Çınar Ortaokulu adına Türkiye şampiyonu olan Aslınur SARI, bu yıl da Çınar Ortaokulu adına 2. kez Türkiye şampiyonu olarak unvanını korudu. Okul müdürümüz İlkay ERDEM öğrencilerimizi kazandıkları başarılardan dolayı ayrı ayrı tebrik ederek,bu başarıda emeği geçen  Judo Antrenörü İsmail YILDIZ ve Okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Adem ÇOLAK’ a teşekkür etti.

Ayrıca Judo Antrenörü İsmail YILDIZ "bu öğrencilerimiz gibi Türkiye çapında başarılar kaydeden sporcularımıza sadece okul idaresi, öğretmenler ve aile olarak değil ilçe ve il çapında destek olmak gerektiğini, ilçemizin, ilimizin buna müsait olduğunu,birçok işadamlarımızın bulunduğunu bir “spor fonu” oluşturulmasının şart olduğunu" belirtti. Okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Adem ÇOLAK da “Okulumuz öğrencilerinin sportif faaliyetlerde  birçok başarılara imza attıklarını, fakat gerçekten maddi anlamda desteğe ihtiyaç olduğunu, okulumuzun bulunduğu bölge olarak dar gelirli ailelerin yaşadığı bir bölge olması sportif başarılarımızın artmasına engel olduğunu söyledi. Koşuda da başarılı bir ekibe sahip olduğumuzu, haftaya kızlarımızın koşuları olacağını“ söyledi.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.