BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Celal Bayar Anadolu Lisesinde 2. Aile Eğitim Sertifika Töreni Yapıldı

14 haftadır devam eden 12-18 yaş aile eğitimi kursunun sertifika töreni okulumuzda düzenlenmiştir. Törenimiz Sayın Kaymakamımız Cahit IŞIK, Belediye Başkan Yardımcımız Vedat Büyükgölcigezli, Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Duran, Şube müdürleri Burhan İnan ve Necat Gül’ün katılımıyla gerçekleşti. Toplamda 17 veli sertifikalarını törenle aldı. 
Celal Bayar Anadolu Lisesinde 2. Aile Eğitim Sertifika Töreni Yapıldı

Gemlik Kaymakamı Cahit IŞIK; aile eğitimlerinin önemini vurgularken “ Gemlik İlçesinde 20’ye yakın törenin düzenlendiğini görmek bu eğitimlerin yaygınlaştığını göstermektedir. Alacağınız bu sertifika çok önemli. Dinimizin emri var malum, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır. Veliler olarak aldığınız bu eğitimi komşularınızla paylaşın ki çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayalım, huzurlu bir Gemlik ortamında hep beraber yaşayalım.” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Vedat BÜYÜKGÖLCİGEZLİ velilerin yaptığı konuşmalara dayanarak “Eğitimin istenilen başarıya ulaştığını görüyoruz.” dedi. Bunların devamında ise Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN sadece ailelerin kendilerini geliştirmelerinin yeterli olmadığını bunun yanında öğrencilerin de kendi gelişimlerine katkı sağlamaları gerektiğini vurgulayarak öğrencilere seslendi.

Aile üyesi bireylerin çağın gerektirdiği temel aile yaşam becerilerine yönelik bilgi, beceri ve tutumları kapsamlı olarak edinebilmelerini sağlamak amacıyla yapılan “0-18 yaş aile eğitim programı” sertifika töreni, misafirlerin velilere sertifikalarını vermeleri ile sona erdi.

03-06-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.