BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükşehir Belediyesinden İlçemiz Öğrencilerine 5 Bin Satranç Takımı Hediye Edildi

‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi, Gemlik’te 17 okuldan yaklaşık 5 bin öğrenciye satranç takımı hediye etti.
Büyükşehir Belediyesinden İlçemiz Öğrencilerine 5 Bin Satranç Takımı Hediye Edildi

Sporcu gençlik, sağlıklı bir gelecek…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Şükrü Şenol Ortaokulu’nda yapılan törende, gençleri sporla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi. Çalışmalarımızla sağlıklı bir kent ile sağlıklı bir toplumu oluşturmayı hedefliyoruz. Sağlıklı Kentler Birliği’nin de başkanlığını yürüten Bursa’nın öncülüğünde sağlıklı şehirlerin oluşumunu destekliyoruz. Türkiye’nin geleceğini, sağlıklı ve sporcu gençlere emanet etmeyi istiyoruz” diye konuştu.

Vizyon sahibi bir gençliğin önemine de işaret eden Başkan Altepe, “Kent ve ülke olarak hedeflerimiz büyük. Bilinçli bir gençliğe ihtiyacımız var” dedi.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da, “Gemlik’te öğrencilerimiz imkân ve destek verildiğinde birçok sahada ulusal ve uluslar arası derecelerle göğsümüzü kabarttılar. Geleceğin emanetçisi öğrencilere satranç sporunu sevdirmek amacıyla yapılan bu faaliyetleri çok önemsiyoruz. Bize düşen gençlerin önlerini açmak ve geleceğimizi desteklemektir” dedi. 

Konuşmaların ardından satranç takımlarına kavuşan öğrenciler, Başkan Altepe’ye hediyelerden dolayı teşekkür etti. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ‘ın da  katıldığı program, hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.