BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa´da Gemlik Halk Oyunları Resitali

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Halk Oyunları Bursa İl birinciliği yarışmalarında Gemlik Okulları rüzgarı esti. 
Bursa´da Gemlik Halk Oyunları Resitali

İl birinciliğine katılan dört okulumuz da il derecesi ile Gemlik´e döndü.  Minikler- Yıldızlar ve Gençler Kategorilerinde Düzenlemeli ( 16 ile 32 kişi arası) ve düzenlemesiz ( 7 ile 16 kişi arası) olarak yarışmalara katılan ekiplerimiz, Bursa´da il derecesi yaparak Bursa ilini temsilen gruplara gitmeye hak kazandılar. 

Minikler Kategorisinde, Cumhuriyet İlkokulu Bursa İl İkincisi oldu.  Yıldızlar Kategorisinde, Körfez Ortaokulu Bursa İl birincisi oldu.

Gençler Kategorisinde Celal Bayar Anadolu Lisesi Bursa İl birincisi oldu. Gençler Kategorisinde Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) Bursa İl ikincisi oldu. 

Konu ile görüştüğümüz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, tablonun gurur verici olduğunu, Bursa´yı temsilen okullarımızın diğer il birinci ve ikincileri ile yarışacak olması bizleri mutlu ediyor.  Emeği geçen tüm öğrencilerimizi, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamı için sürekli yanlarında olup onlara destek vereceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Öğrencilerimize inanıyor ve onları çok seviyoruz diyerek görüşlerini tamamladı. 

 

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.