BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Gaz’ın 5.sini düzenlediği Liseler arası Çevre Konulu Bilgi Yarışmasını Gemlik Anadolu Lisesi kazandı

Bursa Gaz’ın Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrencilerin çevre konusunda duyarlılığını artırmak ve kullanılacak iletişim araçları aracılığıyla kamuoyu nu aydınlatmak amacıyla bu yıl beşincisini düzenlemiş olduğu Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması’nın ilçe yarışmaları Gemlik elemesi Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşti. 
Bursa Gaz’ın 5.sini düzenlediği Liseler arası Çevre Konulu Bilgi Yarışmasını Gemlik Anadolu Lisesi kazandı

Yarışmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci takip etti.

Yarışma öncesi bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran çevre duyarlılığından dolayı yarışmayı düzenleyen Bursa Gaz yetkililerine ve yarışmaya katılan bütün öğrencilere teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan’ın komisyon Başkanlığı, Gemlik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Şuayb Serdaroğlu’nun koordinatörlüğü, Çetin Külekçi’nin jüri başkanlığı, Arzu Altın’ın sunuculuğu Ayşe Arslan Ekinci, Emine Aşkın Yatçı ve Yücel Yüksel’in Jüri üyeliği yaptığı yarışmada Bursa Gaz’ın yetkilileri de hazır bulundu.

Oldukça heyecanlı geçen, soru ve cevaplar ile yarışmadaki puan durumunun da ekrana yansıtılarak gerçekleştirilen yarışmada yarışmacı okullara Çevre ile ilgili 15 soru soruldu.   6 lisenin 4 öğrenciyle katıldığı yarışmada Didem Demir, Ali Can Demir, Pelin Çiçin ve Mert Damar tarafından temsil edilen Gemlik Anadolu Lisesi 15 sorudan 13’unu doğru cevaplayarak 130 puanla birinciliği kazandı.

Celal Bayar Anadolu Lisesi ve Atatepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 120 puanla ikinciliği paylaşırken 110 puan alan Hisar Anadolu Lisesi de üçüncü oldu. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 100’er puan aldılar.

Bursa Gaz tarafından Yarışmada birinci olan Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerine para ödülü ve kitap verilirken yarışmada yer alan bütün öğrencilere fiden ve teşekkür belgesi verildi. 

Bursa Merkez ilçeleri Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsü, Kestel, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde  düzenlenen Çevre konulu bilgi yarışmalarında ilçelerinde birinci olan okullar  Mayıs ayı içerisinde  Bursa’da final yarışmasında karşılaşacaklar.

 

Bursa’daki yarışmada ilçemizi temsil edecek olan Gemlik Anadolu Lisesi öğrencileri ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade ettiler.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.