BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Değer Ödülleri Atatepe´nin

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı’nın protokolü üzerine açılan Türkiye Değer Ödülleri yarışmasında Atatepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 3 dalda ödül aldı. 
Bursa Değer Ödülleri Atatepe´nin

Yardımlaşma temalı yarışmada; kısa film dalında Bursa il 1.liği, Resim dalında Bursa il 1.liği ve Afiş tasarım dalında Bursa il 3.lüğü ödülleri alınırken Birinci olan eserler Türkiye finallerine gönderilmiştir.

Derecelerle ilgili okul müdürlüğünden yapılan açıklamada; Eserlerimizi tanıtmak, emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi ödüllendirmek için; ilçe kaymakamımız Cahit Işık’ın, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Duran’ın, Komiser Bahattin Taş başkanlığında ilçemiz Toplum Destekli polis ekibimizin, müzik öğretmeni Mehmet Taşpınar ve büyük sanatçı Eşref Kolçak’ın katılımlarıyla okulumuzda kahvaltıda buluştuk. Kahvaltı esnasında eserlerimizi tanıtıp, üzerinde sohbet ettik.

Kahvaltı sonunda söz alan kaymakamımız Cahit Işık; Okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek “Değerlerimizin millet olarak bizi ayakta tutan en önemli öğeler olduğunu, toplum olarak bu alanda yeniden ayağa kalkmamız gerektiğini, değerlerimizi yaşayan ve yaşatan bir gençliğe ihtiyacımız olduğunu belirten kaymakamımız; Bu çalışma ile ilçemizin adını duyuran öğrencilerimize ve bu öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak için gayret eden okulumuz öğretmenlerine teşekkür ederim.”dedi

Kahvaltıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran; Atatepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin değer ödüllerinde aldığı derecelerle, ilçemizde bir farkındalık yarattığını belirterek; günümüzde değerler konusunda yaşanan kayıpların gençlerimizi kötü yönde etkilediğini, bunun önüne geçebilmenin yine gençlerle birlikte güzel projeler yapmaktan geçtiğini ifade etti.

Okul Müdürü Hasan Hüseyin Cesur; günümüzde artık eğitim ve proje odaklı bir anlayışın geçerli olduğunu, gençlere fırsat verildiğinde çok güzel işler başardıklarını ve okulda bu anlayışla, ekip olarak bu başarıların devam edeceğini ifade ederek; katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.