BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilimsel Projede Türkiye Üçüncüsü Gemlik Hisar Anadolu Lisesi

12 Ülke ve Türkiye´nin pek çok ilinden gelen ekiplerle yarışarak " Kekik (Thymus vulgaris), Nane (Mentha piperita) ve Lavanta (Lavandula L.) bitkileri Uçucu Yağlarının Klimalarda Üreyen Bakteriler Üzerindeki Anti bakteriyel Etkilerinin İncelenmesi" konulu projelerini jüriye ve halka sundular.
Bilimsel Projede Türkiye Üçüncüsü Gemlik Hisar Anadolu Lisesi

18-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte bilimsel olması yanı sıra aynı zamanda kültürel unsurlar da sergilendi. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ekipler ülkelerine özgü folklorik motifleri sundular. Hisar Anadolu Lisesi Bursa’yı temsil eden tek ekipti. Gamze Elibol ve Edanur Pehlivan adlı öğrenciler Bursa yöresine ait bir folklor gösterisi sergiledi. Yarışma kapsamında düzenlenen kültür gecesinde aynı zamanda diğer katılımcı ekiplere Gemlik´e özgü değişik hediyeleri sunuldu, İlçemizin ve Bursa´nın tanıtımını yaptılar.

Yarışma sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde Gemlik Hisar Anadolu Lisesi öğrencileri ve Danışman öğretmen Serpil Korkmaz bronz madalyayla döndü.

 

 26-05-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.