BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayşe Ziver Karataş İlkokulunun 75 Minik Öğrencisi Fidan Dikti

Gemlik Ayşe Ziver Karataş İlkokulu okul önce sınıfı öğrencileri i Orman Haftası nedeniyle organize edilen ‘Her Öğrencinin Bir Dikili Ağacı’ olsun adı verilen etkinlikle 100 fidanı toprakla buluşturdular.
Ayşe Ziver Karataş İlkokulunun 75 Minik Öğrencisi Fidan Dikti

Fidan dikimi etkinliğine Gemlik Belediye Başkanı Ahmet Avcı, Okul Müdürü Halil Gemici, Okul Öncesi sınıf öğretmenleri Sevim Kan, Sevil Aslanbaş, Gülşen Makina ve Hatice Sarcan, Okul öncesi sınıflarındaki stajyer öğrenciler, öğrenci velileri ve 75 öğrenci katıldı.

Etkinlik kapsamında Gemlik Orman işletme Şefliğinden temin edilen 100 çam fidanını Küçük kumla ormanlık alana dikildi

Öğretmenleriyle birlikte diken öğrencilere ağaç ve orman sevgisi yanı sıra dayanışma ruhuyla birbirlerine destek vermenin de önemi aşılanmaya çalışıldı.

Hayatlarında ilk defa fidan diken 75 minik öğrenci son dere heyecanlı ve sevinçli anlar yaşadılar.

Gemlik Orman İşletme şefliği 100 kadar fidan yanı sıra programa katılan bütün öğrencilere özel şapka ve tişört hediye etti. Ulaşım noktasında Gemlik Belediyesinin katkı sunduğu etkinlikten dolayı öğrenci velileri Okul müdürlüğüne, Gemlik Belediyesine ve Orman İşletme Şefliğine teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.

Okul Müdürü Halil Gemici, öğrencilerin eğitimlerinin ilk basamağı olan okul öncesi dönemde çocuklara ağaç sevgisi bilincini kazandırarak, çocukların ormanı koruma ve geliştirme konusunda gelecekte daha duyarlı olmasını amaçladıklarını belirtti. Gemici ayrıca etkinliğe emeği geçen kuruluşlara ve programa katılan Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve okul öğretmenlerine teşekkür etti.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.