BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayşe Ziver İlkokulunun Küçük Yazarları

Ayşe Ziver Karataş İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri hikâye kitabı yayınladılar.
Ayşe Ziver İlkokulunun Küçük Yazarları

Ayşe Ziver Karataş İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Gülistan Eşit Yıldız´ın gayretleriyle hikâye kitabı yayınladılar. Toplam 24 öğrencinin kendi yazdıkları hikâyelerden oluşan 125 sayfalık ´Bir Masalımız Var´ adlı hikâye kitabı 47 Numara yayıncılıktan yayınlandı.

Ayşe Ziver Karataş İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri Aleyna Nalbant, Ali Said Alp, Belinay Dinç,  Oran, Esma Nur Şanal, Furkan Kurt, Güler Aslan, İlkay Güler, Mehmet Mete, Mehmet Musa Yılmaz, Melike Erol, Mert Arslan, Metin Can, Miraç Çınar, Nisa Oskan, Nurgül Demir, Ömer Kozdereliler, Öznur Tuğba Avcı, Ramazan Mert Demirkıran, Sami Yusuf Boyraz, Sude Tekin, Umutcan Bozdemir, Yağmur Yılmaz, Yeşim Yılmaz´ın hikâyelerinden oluşan kitap büyük ilgi gördü.

3-B sınıfı öğretmeni Gülistan Eşit Yıldız kitap çıkarmadaki amaçlarının öğrencilerin kendimasallarını yazma yolculuğuna çıkarak yaşam amaçlarını görmeleri olduğunu ifade ederek şunları söyledi. Hikâye kitabı çalışmamız sayesinde Öğrencilerimiz öğrenmeleri, yaratıcılıklarını geliştirmeleri, hayal dünyalarımızı, rüyalarımızı, isteklerimizi, korkularımızı bir araya getirerek, hayatlarında anlamlı bir iz bırakacak ve çocuklarımızın iyi ki varız duygusunu tattırmak için kendi masalımızı yazmak üzere bu yolculuğa çıktık. Yazma sayesinde en utangaçlarımız bile düş ve hayallerini dillendirebilir. Kendi duygularımızı kâğıda dökmek, zaman zaman bizi bile şaşırtır. İç dünyamızı tanımayı, bir anlamda terbiye etmeyi öğrenirken, iç görü ve hoşgörü kazanırız. Yaratıcı Yazma, kendimizle daha da barışık olmamıza yardımcı olmayı sağlayacaktır. Ve benim canım evlatlarım bu yolculuğa çıkarak kendi masal kitaplarını oluşturdular´ diye konuştu. Eşit Yıldız öğretmen son olarak ´Benim küçük yazarlarım elleriniz, yüreğinize sağlık... Sizinle gurur duyuyorum. İyi ki benim öğrencilerimsiniz, dedi.

Ayşe Ziver Karataş İlkokulu öğrencilerinin çıkarmış olduğu hikâye kitabından okula katkı anlamında temin etmek isteyenlerin okulun 02245132344 nolu numarasına telefon açabilirler.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.