BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ali Kütük Ortaokulunun Açılışı Gerçekleştirildi

Gemlik Cumhuriyet Mahallesinde bu yıl eğitime başlayan Ali Kütük Ortaokulunun resmi açılışı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Vali Yardımcıları Hikmet Şahin ve Bilal Çelik, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Hayırsever Ali Kütük ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapıldı.
Ali Kütük Ortaokulunun Açılışı Gerçekleştirildi

İlk sözü alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz; ‘’Gemlik’te 3 ayrı projenin açılışı ve temel atmalarını gerçekleştireceğiz. Ali Kütük Ortaokulu, bizim göreve gelir gelmez başlattığımız eğitim hamlesinde, 7 protokolümüzden bir tanesi. Gemlik’te 150’den fazla derslik kazandırdık. İki protokol daha yapacağız. Onlar konuşacak, biz yapacağız’’ dedi.

Okulu yaptıran hayırsever Ali Kütük; ‘’Bugün benim en mutlu günüm. Cenab-ı Allah nasip etti, Gemlik’e böyle bir güzel eser kazandırdık. Gemlik’e 36 derslik, laboratuarı ve kapsamlı kantini, düğün salonu olan, okula sermaye de getirecek yapıyı kazandırmaktan, son derece mutluyum’’ dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Recep Altepe; ‘’Kentimizin güzel ilçesi Gemlik’te, güzel bir günde, güzel bir açılış gerçekleştiriyoruz. Hayırsever Ali Kütük ve ailesine çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin büyük hedefleri var. Büyük hedefler de eğitimden geçer. Düne kadar milli savunma harcamaları ön planda olurken, bugün eğitim harcamalarımız önde’’ şeklinde konuştu.

Vali Sn. Münir Karaloğlu ise; ‘’Bugün hepimizin yapımında mutlu olduğu, güzel bir okulun açılışını yapıyoruz. Açılışı yapmak için, hayırseverimizin bazı sağlık sorunları vardı, onları bekledik. Bursa’da eğitime destek kapsamında 350 Milyon TL katkı sağlandı. Meyilli zor bir arazide zemini okula hazır eden Gemlik Belediyesine ve hayırseverimiz Ali Kütük ve ailesinde, teşekkür ederiz’’ dedi.

Son sözü Alan Sağlık Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu; ‘’Bize de düşen gerek yerel yönetimler, gerek merkezi iktidar ve gerekse Türkiye’nin önde gelen iş adamları olarak bu bir milyon gence değer vermek ve onların geleceğe ait vizyonlarına değer katmaktır. Daha iyi mekânlarda, daha iyi imkânlarla, daha özgür düşünebilecekleri ve üretebilecekleri alanları onlara sunmak bizim görevimizdir. Onları kontrol eden onları kalıplara sokan değil, onları tam aksine hür düşünen, fikirlerini uygulayabilen noktaya taşıyabilelim. Gençlerle bir arada olduğumda hep söylediğim bir nasihat var. Buradan tekrar gençlerimize seslenmek istiyorum. Sevgili gençler! Öz değerleriniz olsun. Öz saygınız olsun. Öz güveniniz olsun. Öz güveniniz, öz saygınız ve öz değerleriniz varsa hiç tereddüdünüz olmasın ki Ali Kütük gibi başarılı olursunuz” dedi.

“Gençlere güveniyoruz”

Türkiye’nin geleceği bugünden daha güzel olacağına inandığını ifade eden Sn. Müezzinoğlu, “İnanıyorum ki gençlerimizin vizyonu, üretkenliği ile milli ve manevi değerlere sahip çıkması bizi bu yolda başarıya taşıyacaktır. Gençlerimizin ay yıldızlı bayrağı göklerde daha güçlü dalgalanması için en iyisini yapmak için gayret göstereceğine gönülden inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sn. Müezzinoğlu, törene katılan Hayırsever işadamı Ali Kütük ve çok sayıdaki davetliyle beraber dualar eşliğinde okulun kurdelesini kesti.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.