BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerin Buluşması

İlk ve orta öğretim kurumlarında çalışacak olan 30 stajyer öğretmen, Kaymakam Cahit Işık ile tanıştılar.
Aday Öğretmenlerin Buluşması

Dün saat 15.30 da Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen tanışma töreninde Kaymakam Cahit Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran Şube Müdürleri Burhan İnan ve Necat Gül ile 30 aday öğretmen katıldı. Kaymakam Cahit Işık,  bayan aday öğretmenlerin ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak kendilerine kırmızı karanfil verdi. Daha sonra ‘Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle hazırlanan pasta kesildi.

Kaymakam Işık toplantıda yaptığı konuşmada, kadın olmadan hayatın devam edemeyeceğini, hayata anlam verenlerin kadınlar olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Hayatı yaşanır hale getiren kadınlardır. Onlar, bizlerin olmazsa olmazımızdır. Zenginliğimizdir, değerli varlıklarımızdır. Günümüzde dünyanın her yerin de kadınların dramı sürüyor. Bunların kalmamasını diliyorum. Kadına estetik yönüyle bakan anlayışın hakim olursa dünyamız daha güzel olur. Sizler yavrularımızı çok daha iyi yetiştireceksiniz. Buradan yurdun çeşitli yerlerine dağılacaksınız. Eğitimin birer neferi olarak ülkemize yararlı olacaksınız. Aramızı hoş geldiniz”  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ise konuşmasında, Gemlik’te oturan ve çeşitli yerlerden gelen 30 stajyer öğretmenin görev yerlerine gitmeden önce stajlarını ilçemizde yapacaklarını belirterek, “Çoğunuz başka il ve ilçelere gönderileceksiniz. Bizlerin amacı tecrübelerimizi sizlere aktarmaktır. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, zorlukları bulunduğunu, mesleğin püf noktalarını anlattık. Sizler genç öğretmenler, enerjinizin en üst noktasına kadar kullanınız. Vatanımız sizden çok şey bekliyor. Bilgisayarlarınızdan EBA programı başyardımcınız ve kaynağınızdır. Yapacağınız her şey bu programda anlatılmaktadır” dedi. Daha sonra stajyer öğretmenler kendilerini tanıttılar ve görev yapacakları il ve ilçeler hakkında bilgi verdiler.

11-03-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.