BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerden Belediye Başkanına Ziyaret

Şubat ayında atamaları yapılan 30.000 öğretmenden yetiştirilmeleri amacıyla İlçemizde stajyer olarak göreve başlayan aday öğretmenler Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
Aday Öğretmenlerden Belediye Başkanına Ziyaret

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen mesleğe hazırlanma aşamaları kapsamında yapılan ziyarete 30 öğretmen adayı katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, Koordinatör Öğretmenler Adnan Uluğ ve Sabri Karaman ile birlikte Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı ziyaret eden aday öğretmenler, altı ay sonra başlayacakları asil görev öncesinde Gemlik’te bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Aday öğretmenlerle sohbet eden, tek tek branşlarını ve atandıkları bölgeler konusunda istişarede bulunan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bu ülke hepimizin. Çok çalışmalıyız. Türkiye’nin yükselişini durdurmak isteyenlere, terörü pazarlayanlara inat bu ülkeye sahip çıkmalıyız” dedi. Öğretmen eşi olduğunu bir kez daha hatırlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye olarak çocuklar, gençler, eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini vurguladı. Şube Müdürü Burhan İNAN,  aday öğretmenlerin haftanın beş gününün dördünde asil öğretmenler ile birlikte derslere girdiğini, bir günde de sosyal ve kültürel etkinliklere tabİ tutulduklarını anlattı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, aday öğretmenlerin sosyal ve kültürel etkinliklerine destek amaçlı  “Çanakkale ve İstanbul Gezilerine” araç tahsis edileceğini belirtti.

01-04-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.