BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve M.Akif ERSOY´u Anma Programı

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü  İlçe programı Atatepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve M.Akif ERSOY´u Anma Programı

Asım Kocabıyık Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanvekili Kadir Erol, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Mehmet Mustafa Pamuk, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Doğan Şenyüz,  öğretmen ve öğrenciler ile Gemlikliler katıldı. Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının  ardından, açılış konuşmasını yapan Atatepe Mesleki ve Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Cesur;” Çanakkale savaşlarının 100 yıl sonra doğuda Dicle ve Fırat arasına taşındığını söyleyerek, yüz yıl önceki Milli Mücadelenin bugün de verildiğini belirtti. Bu süreçte Mehmet Akif Ersoy’un bugüne kadar hep neler yaptığının anlatıldığını belirterek, Akif’in o günlerde neler yapmadığını anlatmanın günümüz açısından daha etkili olacağını belirtti. Akif’in gerçek bir aydın olarak ihanet bildirilerine imza atmayan, gerçek bir Müslüman olarak dini istismar etmeyen ve ülkesinin güvenliğini şahsi menfaatlerine tercih etmeyen onurlu bir şair ve yazar olduğunu” söyledi. Proğram “Mehmet Akif Ersoy” konulu sinevizyon gösterisi ve Edebiyat öğretmeni Hanim Ergüden tarafından hazırlanan “Küfe” şiirinin canlandırılması ile devam etti. Ardından Edebiyat öğretmenleri Sevcan Aydemir ve Yeşim Koç Takak tarafından hazırlanan“Asım’ın Nesli “ adlı oratoryo sunumu yapıldı. Büyük beğeni toplayan programda resim, şiir, kompozisyon ve “İstiklal Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Gemlik protokolü tarafından verildi.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İstiklal Marşı okuma yarışmasının birincisi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Şeyda Çınar, resim dalında ilçe birincisi Özel Aykent İlkokulu öğrencisi Yaren Karakamış, ilçe ikincisi Şehit Cemal İlkokulu’ndan Kuzey Kurt, ilçe üçüncüsü Şehit Cemal İlkokulu’ndan Sidelya Öksüz ödüllerini Kaymakam Cahit Işık’ın elinden aldılar. Şiir yazma dalında ilçe birincisi Ticaret Sanayi Odası Gazi Ortaokulu’ndan Selinay Özağır, ilçe ikincisi Ticaret Sanayi Odası Gazi Ortaokulu’ndan Nazlıcan Yaman, ilçe üçüncüsü Özel Aykent İlkokulu’ndan Yaren Sivlin ödüllerini, Gemlik Belediye Başkanvekili Kadir Erol’un elinden aldılar. Kompozisyon dalı ilçe birincisi Atatepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Egecan Sağlam, Celal Bayar Anadolu Lisesi’nden Melisa Karataş, ilçe üçüncüsü Umurbey Celal Bayar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden Ayşe Belhan ödüllerini Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Mehmet Mustafa Pamuk’tan aldılar. İstiklal Marşı okuma dalında ilçe birincisi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Şeyda Çınar, ilçe ikincisi Celal Bayar Anadolu Lisesi’nden Sefanur Bol ilçe üçüncüsü Esra Aytop Umurbey Celal Bayar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete’nin elinden aldılar.

15-03-201615-03-201615-03-201615-03-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.