BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100 Yıllık Zafer Gururla Anıldı

“Çanakkale Geçilmez” şiarıyla belleklere kazınan, türkülere, şiirlere, filmlere konu olan Çanakkale Zaferi’nin 100 yıldönümü tüm ülkede ve dış temsilciliklerde olduğu gibi Gemlik’te de bir dizi etkinlikle kutlandı. 
100 Yıllık Zafer Gururla Anıldı

Zaferin yıldönümü kapsamında tüm Türkiye şehitlerini bir kez daha minnet ve saygı ile andı. Gemlik’teki etkinlikler sabah saat 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Buradaki törende Kaymakam Cahit Işık, Garnizon Komutanı Kurmay Albay İbrahim Altınbaş ve Beledi ye Başkanı Refik Yılmaz anıta çelenk sundu. Piyade Binbaşı Bülent Uysal günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla duyguların tercümanı oldu.

Törenler, Gemlik Belediye Mezarlığı Şehitlik alanında devam etti. Gemlik Müftüsü Muammer Turan ve Çarşı Camii İmam Hatibi Süleyman Yedek’in okuduğu dualar sonrasında protokol üyeleri şehitlerimizin mezarına çiçekler bıraktılar. Gemlikli şehit aileleri ve Muharip Gaziler Derneği temsilcilerinin de yer aldığı program yoğun ilgi gördü.

Törenlerin üçüncü bölümü Manastır Kültür Merkezinde düzenlendi. Hisar Anadolu Lisesi’nin organize ettiği etkinlikler ilgiyle izlendi. “Çanakkale’ye Can Verenler” isimli tiyatro oyunu, oratoryo, şiirler, kompozisyonlar ile renklenen etkinliğin açış konuşmasını Okul Müdürü Gökhan Sezgin yaptı. Tarih Öğretmeni Osman Cebeci’de günün anlam ve önemine bir kez daha vurgu yapan konuşmasıyla alkış aldı.

Kompozisyon yarışmasında birinci olan Celal Bayar Anadolu Lisesinden Nursu Gündoğdu’ya hediyesini Kaymakam Cahit Işık, ikinci olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Yunus Emre Şener’e Garnizon Komutanı İbrahim Altınbaş, üçüncü olan Hisar Anadolu Lisesinden Eda Yılmaz’a da hediyesini Belediye Başkanı Refik Yılmaz takdim etti. Şiir yarışmasında dereceye giren Körfez Ortaokulu’ndan İnci Avşar, Özel Aykent Ortaokulu’ndan Serenay Tuana ve Umurbey Abdullah Fehmi Ortaokulu’ndan Nilsu Girit’te protokol üyeleri tarafından hediyelerini aldılar.

Öte yandan Gemlik Kent Konseyi’nin düzenlediği şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Kent konseyi Başkanı Mukaddes Serim ve Kent Konseyi Gençlik Komisyonu Başkanı Nazım Onur Bıyık takdim etti. 

Bu kategori de birinciliği Kurtul Ortaokulu’ndan Derya Baransel, ikinciliği İmam Hatip Ortaokulun’dan Zeynep Büşra Çınar ve üçüncülüğü de 100. Yıl Ortaokulu’ndan Zeynep Demiroğlu elde etti. 

Gemlik Garnizon Komutanlığı, Şehit Aileleri, Gaziler ve protokol üyeleri ile davetlilere Askeri Veteriner Okulu Merkez Komutanlığında öğle yemeği verdi.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.