BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“- Bu Güzel Eğitim Kurumunu Yapan İş Adamını Kutluyorum”

Özdilek A.Ş. tarafından Gemlik te yaptırılan 10. okulun temeli dün törenle atıldı.   Özdilek Gemlik Alışveriş Mağazası karşısında yaptırılan 24 derslikli Cevdet – Aynur Mayruk Kız İmam Hatip Lisesi’nin temel atma töreni dün saat 13.30 da gerçekleştirildi.
“- Bu Güzel Eğitim Kurumunu Yapan İş Adamını Kutluyorum”

Törene, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Vali Yardımcısı Bilal Çelik, okulu yaptıran Özdilek A.Ş. Yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, oğlu Murat Özdilek, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Daire müdürleri, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, Meclis Başkanı Paşa Ağdemir, Başkan Yardımcısı Nurettin Hocaoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır, Meclis Başkanı Mustafa Doğan, Gemlik Milli Eğitim Teşkilatı Müdürleri, AKP İlçe Başkanı Zafer Işık, Borusan, Bak-Tat, Karataş Demir Çelik gibi firmaların yöneticileri ve sahipleri ile vatandaşlar katıldı.

HAYIRSEVERLER 350 MİLYON LİRA HARCADI

Temel atma töreninde konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, özel sektörün Bursa ‘da okul yapımı için bağışladığı paranın 350 milyon lirayı bulduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Hayırseverlere okul yapımı için çağrı yaptık.

Türkiye’de hayırseverlerin okul yaparak bağış yaptığı yerlerden bir tanesi Bursa. Şu anda 350 milyon lirayı geçti. Bütün hayırseverlerimizi İlin Valisi olarak kutluyorum. Gemlik’e Kız İmam Hatip Lisesini yaparak bağışlayacak olan hayırseverimiz Hüseyin Özdilek.  Özdilek, Bursa’nın da Türkiye’nin de çok önemli markası oldu. Özdilek önce küçük bir havlucu dükkanı, sonra havlu markası sonra alışveriş merkezleri, şimdi oteller ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları. Allah Hüseyin Bey’e ve çocuğu Murat Bey’e daha çok versin, o da daha çok okul yapsın. Hüseyin Bey! Allah size 10 değil 10’larca okul yapmayı nasip etsin. Allah size o kadar çok mal versin ki, siz de okul yapın, zengin bir gönlünüz var. 

Hayırlı evlat olur da, hayırlı damat olmaz. Bugün, Hüseyin Bey, kayınpederi ve kayınvalidesi adına bu okulu yapıyor. Hayırlı damat olduğunu ispatladı.

Genç bir nüfusu muz var. Bunun avantaja dönmesi için bu genç nüfusu çağın yeniliğine uygun eğitmemiz lazım. Onun için her şeyin başı eğitim duyuyoruz. Türkiye bundan daha iyi bir noktaya gidecekse, yani milli gelirini 10 bin, 12 bin dolardan 20-25 bin dolara çıkaracaksa, mutlaka eğitim problemini çözmek zorunda. Eğitim sorununu çözemez sek yoksa patinaj yapacağız. Şu anda Türkiye deki ortalama eğitim süresi 6,5 yıl. Bunu 10 yıla 12 yıla çıkardığımızda, işte o zaman kimse Türkiye’yi tutamayacak. O zaman 25-30 bin dolarları çok kolay yakalamış olacağız. Hayırseverlerin Türkiye’nin bu kadar önemli bir sorununa karşı duyarlı olmaları devletine yardımcı olmaları çok önem li. Ben, bu güzel eğitim kurumunu yapan işadamını kutluyorum.” dedi.

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ

Törende konuşan hayırsever işadamı Hüseyin Özdilek, Özdilek çalışanla rının içinde bin 800 yüksek okul mezunu bulunduğunu, onlarla Özdilek’in doğru şekilde sevk ve idare edildiğini belirterek, “Buraları bilgi toplumu olarak sevk ve idare ediyoruz.” dedi.

Gemlik Özdilek’in temellerini atarken, ilçeye bir okul yapacağız diye söz verdiğini söyleyen Hüseyin Özdilek,  “Bu bizim 8 nci okulumuz.” şeklinde konuştu. 

Tokat Erbaa’da, Kocaeli Uzunçiftlik ilçesinde, 2 tane Bursa’da, Afyon da, Antalya’da okullar yaptırdığını belirterek, “2 tane daha okul yaptırmayı düşünüyorum. 10 taneye tamamlamadan Allah benim gözlerimi kapatmasın. Bundan sonrada oğlum Murat Özdilek ekibiyle bu bayrağı alarak, bir 10 okul daha, daha da fazlasını yaptırsın. Mustafa Kemal Atatürk’ün söyledi ği gibi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak bilgi ile oluyor. Örf ve adetlerimizin bu kadar güzel ülkede olma sından haz duyuyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti devleti.”

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz da Gemlik’e belediye başkanlığı döneminde özel sektör eliyle 7. okul protokolü ve temel atma töreni yapıldığını belirterek, “Bak-Tat firmasıyla da yeni bir temel atacağız. Hayırseverlerin yaptırdığı okullarla derslik sayısı 160’ı geçti. Gemlik’in kuruluşundan sonraki 100 yıllık tarihinde yapılan derslik sayısının, görev süresinde dörtte birinin yaptırdık. Öte yandan camiler, spor tesisleri ve kentsel alanlar yapıldı.” dedi. 

Daha sonra Kız İmam Hatip Lisesi’nin temelinin atılması için birlikte butona basıldı.

Ağaç dikimi sonunda tören sona erdi.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.